social media patern background image
Jak zablokować spam na Instagramie

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych w Polsce. Wiele osób korzysta z niej na co dzień, aby dzielić się swoimi zdjęciami, filmami i przemyśleniami. Niestety jak każda inna sieć społecznościowa, Instagram jest dość narażony na spam i nachalne reklamy, które mogą wkurzać użytkowników. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy nauczyć Cię, jak zablokować spam na Instagramie.

Zmień ustawienia prywatności

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby zminimalizować ilość spamu na swoim profilu na Instagramie, jest zmiana ustawień prywatności. Jeśli Twoje konto jest prywatne, tylko osoby, które zaakceptowały Twoją prośbę o obserwowanie profilu, mogą zobaczyć Twoje zdjęcia i filmy.

Żeby zmienić ustawienia prywatności, musisz przejść do swojego profilu na Instagramie i wybrać opcję „Edytuj profil”. Następnie przesuń palcem w dół i znajdź przycisk „Konto prywatne”. Po włączeniu tej opcji tylko zatwierdzone przez Ciebie osoby będą mogły zobaczyć Twoje treści.

Zablokuj nachalnych użytkowników

Jeśli masz problem ze spamem na Instagramie, prawdopodobnie otrzymujesz wiadomości i komentarze od nachalnych użytkowników, którzy próbują Cię przekonać do kupienia ich produktów lub usług. Najlepszym sposobem, aby pozbyć się takich użytkowników, jest zablokowanie ich kont na Instagramie.

Aby zablokować użytkownika, musisz przejść na jego profil i kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję „Zablokuj” i potwierdź swoją decyzję. Zablokowany użytkownik nie będzie w stanie dodawać komentarzy ani wysyłać wiadomości na Twoim profilu Instagram.

Zgłoś spam do Instagrama

Jeśli masz dość spamu na Instagramie i nie możesz poradzić sobie z nachalnymi użytkownikami, możesz zgłosić spam do obsługi Instagrama. Dzięki temu Instagram będzie wiedział, jakie konta i treści są problematyczne i może podjąć odpowiednie kroki, aby rozwiązać ten problem na poziomie serwisu.

Żeby zgłosić spam, musisz przejść na profil użytkownika, który Cię spamuje, i kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję „Zgłoś” i wybierz odpowiednią kategorię. Możesz też dodać własne komentarze o tym, dlaczego uważasz, że treść jest spamem.

Podsumowanie

Unikanie spamu na Instagramie może być trudne, ale możliwe. Warto pamiętać, że zmiana ustawień prywatności, blokowanie nachalnych użytkowników i zgłaszanie spamu do Instagrama to najskuteczniejsze sposoby na minimalizowanie ilości spamu na swoim profilu. Dzięki tym prostym krokom możesz cieszyć się korzystaniem z Instagrama bez irytujących reklam i treści spamowych.

  • zmień ustawienia prywatności
  • zablokuj nachalnych użytkowników
  • zgłoś spam do Instagrama